Home office? Ze začátku super věc, ale časem noční můra!

Ještě před pár měsíci by šlo o něco naprosto nevídaného, dnes je to pro řadu právníků každodenní problém. Zaměstnanci už nechtějí pracovat z domova a dožadují se návratu na pracoviště.

 

Podzimní koronavirová vlna u pracovníků zcela otočila vnímání takzvaných home officů. Před pandemií šlo o odměnu a výsadu, dnes už mají Češi práce z domova plné zuby a vynucují si návrat do kanceláří.

Důvody k tomu mají různé – mladí pracovníci mohou sdílet byt s dalšími lidmi, v bytech se už učí on-line děti, nebo doma nemají pořádný stůl a židli, případně po řadě měsíců doma už lidem chybí kontakt s kolegy.

Potvrzuje to mnozí oslovení. Podle nich přitom ještě před rokem byly takové spory prakticky nemyslitelné a s takovými případy se nepotkávali ještě ani na jaře.

 

„Je to něco úplně nového. V porovnání s loňskem je to obrovský nárůst. Loni jsme řešili nula takových situací. Teď jich řešíme desítky,“ říká nejmenovaný HR managerka z jedné korporátní firmy na investice.

Vláda to zaměstnavatelům zavařila

Situaci s prací z domova ke všemu ještě zkomplikovala vláda. Podle systému PES má ve čtvrtém stupni, ve kterém se aktuálně Česká republika nachází, být home office „všude, kde je to možné“.

Jenomže v samotném mimořádném opatření je to vyřešeno tak, že tato povinnost je nařízena zaměstnavatelům („Nařizuje se zaměstnavatelům využívat práci na dálku“), aniž by ale zároveň zaměstnavatelé dostali do rukou páku na své pracovníky.

3 komentáře

  1. Praesent vestibulum dapibus nibh. Etiam sollicitudin, ipsum eu pulvinar rutrum, tellus ipsum laoreet sapien, quis venenatis ante odio sit amet eros. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Curabitur turpis. In dui magna, posuere eget, vestibulum et, tempor auctor, justo.

  2. Pravda pravda doma je to občas hrozné nemám tam takovej ten svůj klid na práci klacicka prokrastinace 😀

    1. jasné spíš je to někdy na škodu neudělám doma pořádně nic do práce ani běžné domácí práce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.